fbpx

Jak dobrać odcień podkładu

jak dobrać odcień podkładu

Jak dobrać odcień podkładu?

Często słyszę od moich klientek to pytanie. Dlatego dzisiaj przygotowałam mały poradnik jak dobrać odcień podkładu w kilku prostych krokach 🙂

Od czego zacząć?

Po pierwsze musisz zdać sobie sprawę, że wybierając kolor podkładu nie decydujesz tylko między ciemniejszym i jaśniejszym.

Pierwszym krokiem powinno być określenie czy Twoja skóra ma w sobie więcej ciepłych czy zimnych tonów. Zimny odcień to taki który wpada w kolory różowy lub niebieski. Ciepły wpada w kolor żółty. Pomiędzy nimi znajdziesz odcień neutralny.

Jak to najłatwiej sprawdzić? Pokazuję to na poniższym zdjęciu.

 

 

Nałóż dwa podkłady – jeden „ciepły”, drugi „zimny” obok siebie na linię żuchwy i rozetrzyj. Zobacz któremu z nich jest bliżej do Twojego odcienia skóry.

Ten test powie Ci, w jakie tony wpada odcień Twojej skóry.

Teoretycznie podkład powinno dobierać się zgodnie z tym odcieniem ale!

Większości z nas pasują podkłady o tonach ciepłych lub neutralnych, nawet kiedy skóra na twarzy ma różowawe zabarwienie.

 

Jak więc dobrać odpowiedni odcień podkładu?

 

1. Podkład dobieramy do odcienia skóry naszego ciała. Idealnie by było sprawdzać to w świetle dziennym.

Skóra na twarzy zazwyczaj ma inny odcień niż reszta naszego ciała. To samo dzieje się z szyją, która bardzo często jest jaśniejsza. Spójrz jaki odcień ma Twój dekolt oraz zewnętrzna strona przedramion. Podkład będziemy dobierać tak aby korespondował ze wszystkimi tymi częściami ciała, dlatego na jego poszukiwania warto założyć bluzkę która odsłoni szyję, dekolt oraz ręce.

 

 

2. Wybierz trzy odcienie podkładu które wydają Ci się najbardziej zbliżone do koloru Twojej skóry.

Pamiętaj żeby mieć na uwadze dekolt oraz przedramiona. !Nie wybieraj podkładu różowego nawet jeśli Twoja twarz ma dużo różowych tonów.

Moja rada: Wypróbuj podkłady o tonach ciepłych lub neutralnych (będą one delikatnie wpadać w żółte lub beżowe kolory) – pasują one większości kobiet. Zdecydowanie radzę unikać podkładów mocno pomarańczowych oraz różowych – podbijają one zaczerwienienie skóry, czego chcemy uniknąć.

 

3. Nałóż wybrane podkłady na linię żuchwy i wklep w skórę.

Plamy podkładów powinny być dosyć duże i dokładnie wklepane – inaczej na pewno będą odcinać się od skóry. Teraz porównaj który z nich wydaje się być najbardziej odpowiedni. Pamiętaj o tym, aby cały czas porównywać kolory z dekoltem oraz przedramionami.

 

4. Wybierz podkład który z tych trzech pasuje Ci najbardziej i nałóż go na całą twarz.

Część podkładów ma tendencję do utleniania się, to znaczy, że ciemnieją one po jakimś czasie od nałożenia na twarz. Żeby ocenić czy dany kolor jest dla nas odpowiedni, musimy go ponosić na skórze przynajmniej kilka godzin – idealnie byłoby cały dzień.

W ten sposób sprawdzisz czy dany kolor jest ok, ale również, czy formuła i działanie podkładu Ci odpowiada.

Jeżeli jesteś w drogerii, poproś o próbkę tego podkładu. Możesz również wziąć ze sobą do sklepu słoiczek i nabrać do niego odrobinę podkładu (tak- można tak zrobić, lecz lepiej uprzedzić o tym sprzedawcę).

 

 

Nie gwarantuje Ci że trafisz za pierwszym razem w swój idealny odcień podkładu. Co więcej, jestem wręcz pewna, że nie od razu Ci się to uda. Próbuj jednak dalej, nie bój się malować w drogerii, czy prosić o próbki. Kluczem do znalezienia idealnego podkładu jest nie kupowanie go w ciemno 🙂

 

Marta 💄

 

 

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Napisz do mnie