fbpx

Jak mądrze skompletować kufer wizażysty

jak mądrze skompletować kufer wizażystyDzisiejszy wpis chciałabym w całości poświęcić wyposażeniu kufra wizażysty

Wiem, że wiele z Was ma z tym problem, szczególnie na początku swojej przygody z makijażem. Dlatego postanowiłam napisać post o tym jak mądrze skompletować kufer wizażysty. Od razu chciałabym jednak zaznaczyć, że nie dostaniecie ode mnie listy polecanych kosmetyków. Skupię się za to na tym, jak mądrze podejść do kupowania kosmetyków. To znaczy:

.
-ile pieniędzy jest Ci tak naprawdę potrzebnych,
-z której półki cenowej kosmetyki wybierać,
-czy kosmetyki drogeryjne w kufrze są ok?
-bez jakich kosmetyków sobie poradzisz,
-ile sztuk i ile odcieni różnych kosmetyków potrzebujesz,
-w jakie kosmetyki warto inwestować,
-o jakich ważnych akcesoriach należy pamiętać

.

Jeżeli potrzebujesz konkretnych poleceń to zapraszam Cię konsultacje online. Jest to nowość w ofercie i możesz się na nie umówić w dogodnym dla Ciebie terminie. Więcej informacji znajdziesz tutaj: MAKIJAŻOWE KONSULTACJE BIZNESOWE 

Najbardziej interesuje Was jak dużego budżetu potrzebujecie by skompletować kufer wizażysty.
Żeby się tego dowiedzieć musimy najpierw sprawdzić ile kosmetyków w ogóle będzie nam potrzebnych. W tym celu postanowiłam podzielić je na kilka grup. W taki sposób ja organizuję u siebie w kufrze.

Lista kosmetyków:

-Korektory pod oczy i kamuflaże
-Podkłady
-Kosmetyki do pielęgnacji
-Kosmetyki do konturowania, róże i rozświetlacze
-Pomadki
-Rzęsy i akcesoria
-Tusze do rzęs
-Pudry
-Kredki, eyelinery
-Cienie i pigmenty do oczu
-Fixery
-Kosmetyki do brwi
-Akcesoria

Każdą z tych grup po kolei omówię, tak abyś wiedziała ile sztuk i z jakiej półki cenowej kosmetyki wybrać. No i oczywiście – ile to kosztuje. Będę tu mówić o podstawowym ale komfortowym wyposażeniu. Podkreślam też, że jest to mój osobisty, subiektywny przegląd – który opieram na moim doświadczeniu, tym co się u mnie sprawdziło a co nie. Potraktujmy to jako drogowskaz🙂

.

JAK W RZECZYWISTOŚCI WYGLĄDA PRACA WIZAŻYSTY

jak mądrze skompletować kufer wizażysty

A teraz przejdźmy do rzeczy:
Korektory pod oczy i kamuflaże 

Korektory pod oczy to kosmetyki, bez których się nie obejdziemy. U mnie to nr 1 jeżeli chodzi o dokupowane sztuki. To również jedna z tych grup kosmetyków, w które warto zainwestować. Ja w swoim kufrze opieram się głównie na korektorach z wyższej półki cenowej. Mam jednak też swoje drogeryjne perełki, które kosztują dużo mniej a sprawdzają się równie dobrze. Czy warto więc kupować te droższe korektory? Na pewno warto mieć jakiś w kufrze.
Potrzebujesz korektorów lekkich, dla Pań które nie mają problemów w okolicą pod okiem i korektorów mocniej kryjących. Możesz je ze sobą mieszać, by uzyskać odpowiednie krycie. Wspomnę tu również o odcieniach. Nie ma sensu oczywiście kupować 10 różnych kolorów. Tutaj również możesz mieszać korektory by uzyskać odpowiedni odcień. Warto wybrać więc kilka z grupy jasnych i jeden ciemny i zwyczajnie je ze sobą miksować. !Musimy też pamiętać o tym, że odcień korektora to nie tylko ciemny i jasny, ale również mamy do wyboru te cieplejsze i chłodniejsze.

No dobra to ile powinnyśmy mieć takich korektorów? Biorąc pod uwagę, że to grupa, która najszybciej się zużywa dobrze jest mieć chociaż z 4 (ale tak naprawdę z 2 też sobie poradzisz).  Ile to będzie kosztowało? Dobry korektor z wyższej półki to od ok 100zł za sztukę (ja przyjmę w obliczeniach równo 100zł). Tańsze drogeryjne perełki przeważnie to przeważnie mniej niż 50zł.
Osobny rozdział to różnego rodzaju kamuflaże do tuszowania niedoskonałości. Je również warto mieć w kufrze. Przeważnie są one już paletach po kilka kolorów. Dobrej jakości kamuflaże to ok 150zł.

wybieram więc 2 korektory po 100zł i 2 po 50zł co daje razem 300zł.
300zł +150zł = 450zł

 

Podkłady

To również grupa kosmetyków, które “schodzą” bardzo szybko. I kolejna w którą warto a nawet trzeba zainwestować. Ja nie kupuję podkładów drogeryjnych. Wolę mieć mniej sztuk ale z wyższej półki. W tym akurat przypadku uważam że jakość wiąże się z wyższą ceną.
Ile sztuk podkładu w takim razie kupić na początek? Tutaj ponownie proponuję 4 sztuki. Najpierw podzielę je wg. działania oraz przeznaczenia dla konkretnego rodzaju cery. Zupełna podstawa to wg. mnie dwa podkłady rozświetlające do cer suchych, oraz dwa podkłady o bardziej matowym wykończeniu. Jeden jasny, drugi ciemny – tak by je ze sobą mieszać. Możemy również ograniczyć ilość podkładów przez kupienie mixerów, które rozjaśnią lub przyciemnią nam ich kolor. Ja jednak wolę kupić dwa różne odcienie podkładu i tak je mieszać. W tym przypadku również musimy pamiętać o różnych odcieniach produktów, tzn że niektóre są bardziej różowe inne bardziej żółte. Podkłady mają także różne krycie.
Ceny podkładów (pomijam drogeryjne) to średnio ok 200zl za sztukę. 

(4x 200zł – 800zł)

Pudry

Ja stawiam na pudry transparentne. I mam ich aż 4 😛  A uważam że, aby mądrze skompletować kufer wizażysty w zupełności wystarczą 2. Jeden o matowym wykończeniu i drugi o satynowym, który będzie nadawał się także pod oczy. Uważam, że w pudry również warto zainwestować. Lepiej mieć ich mniej, a lepszej jakości. 
Ceny dobrych pudrów są bardzo różne. Uśrednię tutaj tą cenę do 200zł za sztukę.

(2x 200zł – 400zł)

Kosmetyki do pielęgnacji/ bazy

Ja nie używam baz pod makijaż. Zamiast tego nakładam klientkom maseczki lub kremy. Zamiast bazy pod cienie używam korektora. Dobry krem lub maseczka i produkt nawilżający do ust to podstawa każdej przed makijażowej pielęgnacji. Warto mieć także chusteczki peelingujące czy peeling do ust, jednak bez tego można się obejść (uprzedzając klientkę by zrobiła peeling dzień wcześniej). W tym wypadku jesteśmy w stanie znaleźć dobre produkty w dosyć fajnych cenach. Krem nawilżający i coś nawilżającego do ust to ok 100 – 150zł

(krem nawilżający + produkt do nawilżania ust – 100zł)

.

 

Produkty do brwi

 

Mamy do wyboru cienie, pomady, kredki i pewnie jeszcze sporo innych produktów. Nie oznacza to jednak że musisz mieć je wszystkie. Polecam wybrać dwa rodzaje. Ja np używam w większości kredek na zmianę z pomadami. Kredki przeważnie mają dwie opcje: dla brunetek i dla blondynek. W przypadku pomad również wystarczają dwa odcienie. Pozostaje kwestia ceny. Produkty do brwi mają bardzo zróżnicowany zakres cen. Od nawet !10zł do kilkuset złotych. Znam kilka naprawdę dobrych produktów, za które zapłacisz ok 50zł a za niektóre nawet mniej. Jakość jest porównywalna do tych z górnych półek. To od Ciebie zależy co wybierzesz, jednak to jest ta grupa kosmetyków na której moim zdaniem można zaoszczędzić, nie tracąc przy tym dobrej jakości produktów.

(4 x różne produkty do brwi – 200zł)

.

.

Kosmetyki do konturowania, róże, rozświetlacze

 

Tu nie będę się rozwodzić. Uważam, że aby mądrze skompletować kufer wizażysty, na początek potrzeba po jednej porządnej palecie każdego z tych kosmetyków. Tzn jedna paleta do konturowania na sucho, jedna paleta róży i rozświetlaczy. W palecie nie musi być 20 różnych kolorów. Do konturowania potrzebujesz właściwie dwóch bronzerów, różniących się temperaturą. Podobnie jest z różami, chociaż ja tutaj lubię mieć nieco większy wybór. Pomijam zupełnie produkty do konturowania na mokro, ponieważ uważam, że bez tego na początku można się obejść a ich koszt jest dosyć wysoki. (znajdziemy oczywiście tanie produkty, jednak uważam że nie warto w nie inwestować).
Ceny zarówno bronzerów, róży jak i rozświetlaczy są bardzo różne. Moim zdaniem nie warto kupować tych najtańszych, bo szybko znikają one z twarzy (ale i tutaj znajdziemy perełki).

Uśredniając postanowiłam każdy z tych produktów wycenić na 200zł. Czasami będzie to cena jednej sztuki, czasami całej palety. Jednak jeśli dobrze się rozejrzysz, to znajdziesz naprawdę świetne produkty nawet poniżej 100zł.

produkty do konturowania: 200zł
róże: 200zł
rozświetlacze: 200zł
Razem ta grupa to 600zł

 

Tusze do rzęs

Tutaj niespodzianka – aby mądrze skompletować kufer wizażysty wystarczą Ci tak naprawdę tylko 2 sztuki. Zwykły czarny tusz dobrej jakości i tusz wodoodporny. Szczoteczka nie gra roli, bo konieczne jest używanie jednorazowych aplikatorów dla klientek. Oby się tylko nie kruszył i nie osypywał. Dobrze mieć oczywiście jakiś zapas tuszu do rzęs, na wypadek gdy się skończy.  Czy tusz za 150zł jest lepszy od tego za 50? Niekoniecznie. Dlatego w wycenie wzięłam pod uwagę te tańsze opcje. Uważam, że można znaleźć dobrej jakości tusze w atrakcyjnej cenie.

Tą grupę wyceniam średnio na 100zł

Pomadki

To chyba jedna z najtrudniejszych grup, jeśli chodzi o określenie jej wartości. Wiadomo że potrzebujemy wielu różnych kolorów i różnych formuł. Żeby jednoznacznie określić wartość tej grupy spróbowałam przypomnieć sobie z czym ja zaczynałam. Ile sztuk pomadek wtedy miałam w swoich zbiorach. Myślę że było to ok 15 – 20 pomadek. Dla uproszczenia postanowiłam założyć że było to ok 10 pomadek w ślubnych, delikatniejszych kolorach – o rożnych formułach i 10 pomadek w bardziej odważnych odcieniach (czerwienie, róże, brązy, fiolety).  Razem daje to 20 sztuk.
I teraz najtrudniejsze – wartość tego zbioru. Jest to szczególnie trudne, bo ceny pomadek są tak bardzo różne.
Dziś kupimy dobrą pomadkę nawet za ok 20zł. Większość tych, które ja lubię i używam na klientkach to od ok 50zł do 100zł za sztukę.

Postanowiłam więc znów uśrednić i założyć że cena jednej pomadki to ok 50zł. (Nie doliczam kosztu konturówek, ale pamiętajmy, że warto je mieć. Chociażby te w bardziej wyraźnych kolorach, by łatwiej nam się pracowało. Można sobie jednak bez nich poradzić.)

20 x 50zł – 1000 zł
Myślę, że na początku poradzisz sobie nawet z 10 różnymi pomadkami. Po pewnym czasie zacznie Ci jednak brakować kolorów.

.

 

ZOBACZ TAKŻE: UMOWA SESJI TFP DLA WIZAŻYSTKI – WZÓR DO POBRANIA

PO CO CI TEN MAKIJAŻ PRÓBNY?

jak mądrze skompletować kufer wizażysty

 

Rzęsy i akcesoria

Ja pracuję na kępkach, rzadko w ogóle używam rzęs na pasku. Cena opakowania standardowych kępek to ok 10zł. Zakładam, że jedno opakowanie wystarcza na 1 do 2 klientek (tu bywa różnie ale to znowu uśrednienie. Pamiętajmy też o tym, że potrzebujemy różnych długości. 10mm to długość, która idzie u mnie wręcz hurtowo, warto więc mieć jej więcej.

Powiedzmy że na początek kupujemy ok 10 opakowań. Do tego z 2 sztuki ładnych rzęsy na pasku.  Najtańsze jakie znam, a dobrej jakości to ok 30-40zł. Potrzebujemy jeszcze takie akcesoria jak dobry klej czy pęseta. To razem koszt ok 100zł.

10x 10 + 2 x 35zł +100= 270

 

Kredki, eyelinery

Nie jestem wielka fanką kredek, dlatego uważam że można ograniczyć je do niezbędnego minimum. Dla mnie oznacza to dobrej jakości kredki w kolorze czarnym białym i cielistym. Eyeliner w kolorze czarnym. Czasami zdarza mi się korzystać również z białego, ale nie uważam, by był on niezbędny. Również wszystkie wariacje kolorystyczne traktuję jako dodatek, a nie konieczność.

Całą tą grupę kosmetyków wyceniam na ok 200zł. 

tip: Jeśli kupujesz eyeliner żelowy w słoiczku warto kupić także duraline. Przyda się także np do przyschniętej pomady i innych kosmetyków.

 

Fixery

Wystarczy jeden a i bez niego możesz na początku się obejść. Koszt do do 100zł a znajdziesz także dużo tańsze.

Średnio wyceniam ten produkt na 70zł.

Cienie i pigmenty

To grupa kosmetyków, na której najbardziej się skupiamy. Ale czy na pewno potrzebujemy 10 palet i 30 różnych pigmentów? Ja na początku swojej przygody z makijażem co chwilę kupowałam nowe palety. Nazbierałam ich chyba z 15 i wiecie co? Większości z nich użyłam zaledwie kilka razy po to by je przetestować 😛 Jasne, potrzebujesz różnych cieni. Wybierz takie palety, które zawierają najbardziej potrzebne kolory (o tym jak wybrać idealną podstawową paletę cieni pisałam TUTAJ). W tej chwili używam wymiennie ok 5 różnych palet, które w zupełności mi wystarczają. Myślę, że taka ilość mądrze wybranych palet, na początek również Tobie wystarczy. Aby mądrze skompletować kufer wizażysty musisz podejść do tego rozsądnie. Podobnie jest z pigmentami. Klientki rzadko decydują się na super szalone kolory na powiekach. Nie musisz od razu kupować pigmentów we wszystkich kolorach tęczy. Wystarczy Ci ok 5 najbardziej klasycznych (róże, złoto, serbro – to kolory najczęściej używane przeze mnie na klientkach).

Ceny palet i pigmentów są różne. Dziś możemy kupić super jakości paletę już za 100zł. Uważam, że właśnie te palety warto wybierać, jeśli budżet nas ogranicza. Większość topowych palet kupimy w granicach 300zł (znajdą się oczywiście także droższe). Pigmenty to ok 30zł za sztukę.

Przyjmuję średnią cenę palety ok 200zł 5x 2000 = 1000zł, pigmenty to: 5x 30zł =150zł
Cała ta grupa kosmetyków to 1150zł.

Akcesoria

Ta grupa obejmuje takie przedmioty jak:
jednorazowe aplikatory, szpatułka, tacka, waciki, patyczki kosmetyczne, gąbeczki, płyn do dezynfekcji itd, płyny do demakijażu, toniki, itd. Wszystko to, co niezbędne do komfortowego wykonania makijażu.

Myślę, że całość zamknie się w 200zł.

.

I teraz to, co interesuje Cię najbardziej – ile kosztuje nas cały kufer.
Zliczając wszystkie powyższe punkty to 5540zł

Zestawienie to nie obejmuje pędzli.

 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

.

Jak więc mądrze skompletować kufer wizażysty?

Zestawienie, które wyżej Wam przedstawiłam to jak dla mnie takie niezbędne wyposażenie, by czuć się z nim komfortowo i nie bać się, że czegoś mi zabraknie. Oczywiście przegląd jest subiektywny, na podstawie moich doświadczeń, jednak myślę, że może Ci on podpowiedzieć jak mądrze skompletować kufer wizażysty. W niektóre produkty warto zainwestować więcej, w przypadku innych można szukać tańszych opcji. Pamiętaj jednak, że makijaż to usługa luksusowa. Klientka przychodząc do wizażystki, nie chce zostać umalowana kosmetykami, które sama ma w swojej kosmetyczce. Postawmy na kosmetyki bardziej wyszukane, trudniej dostępne, niekoniecznie drogie. Jeśli zawartość całego Twojego kufra można kupić w Rossmannie to prestiż takiej usługi niestety spada (oczywiście sama mam sporo drogeryjnych perełek, jednak nie jest to 100% kufra ).
A jeśli nadal nie wiesz jak mądrze skompletować kufer wizażysty to zapraszam Cię na MAKIJAŻOWE KONSULTACJE BIZNESOWE . Pomogę wybrać Ci konkretne kosmetyki zgodnie z Twoim budżetem oraz potrzebami.

.

Daj mi znać czy chcesz więcej tego typu postów. Będzie mi również miło jeśli napiszesz mi, czy ten wpis był dla Ciebie pomocny 🙂 

.

.

Marta 💄

lub udostępnij

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Napisz do mnie