fbpx

Jak malować brwi – praktyczne wskazówki

 
Dzisiaj bardzo dużą wagę przywiązujemy do kształtu naszych brwi.

Nic dziwnego, są one – jak wiele osób zauważa – ramą dla oka. Część z nas do dziś odczuwa skutki nadmiernej depilacji, która tak modna była jeszcze kilka lat temu. Włoski nie chcą odrastać, lub rosną nie tam gdzie trzeba. Jak sobie z tym poradzić? Postaram się dzisiaj odpowiedzieć Wam na to pytanie.

Jak malować brwi, aby dodawały urody i podkreślały oczy?

Niezależnie czy Twoje brwi są grube czy cieniutkie, należy zadbać o to, aby ich kształt był zgrabny. Jak więc go wyznaczyć?

Pokazuję to na zdjęciu niżej:

Pierwszy krok to wyznaczenie początku brwi.
1. Brwi powinny zaczynać się w miejscu gdzie przebiega pionowa linia poprowadzona od brzegu naszego nosa.

Sprawdzi się to w przypadku, gdy Twój nos jest dosyć wąski. Jeżeli masz szeroki nos, wtedy zgodnie z tą zasadą – Twoje brwi będą zaczynały się bardzo daleko. Tutaj najlepiej zostawić początek brwi w miejscu w którym jest, żeby – jak to mówią – nie przedobrzyć 🙂

 

2. Kolejna bardzo ważna rzecz to wyznaczenie najwyższego punktu brwi.

Na zdjęciu zaznaczony jest on środkową linią. Aby go poprawnie określić musisz poprowadzić prostą linię od skrzydełka nosa, tak aby przebiegała ona przez zewnętrzną część tęczówki. Pamiętaj – patrz centralnie na wprost. Tylko wtedy uda Ci się zrobić to prawidłowo 🙂

3. Ostatnia linia która pomoże Ci określić kształt brwi wyznacza jej zakończenie.

Należy poprowadzić ją od dolnej krawędzi nosa przez zewnętrzny kącik oka. Wszystko pokazałam na zdjęciu 🙂

 

Pamiętaj, że powyższy schemat to tylko wskazówka. Nie musisz się go trzymać co do milimetra. Zmiana kształtu brwi na siłę może nie być najlepszym pomysłem. W wielu przypadkach naturalny kształt brwi okazuje się być najlepiej dopasowany do naszej twarzy.

Tyle teorii. Pokażę ci teraz jak, oraz czym, namalować perfekcyjne brwi.

Zanim jednak do tego przejdę to musisz wiedzieć bardzo ważną rzecz. Jeżeli Twoje brwi nie pamiętają już ostatniej depilacji – nawet perfekcyjny makijaż im nie pomoże 🙂 Warto zadbać o tak podstawową kwestię zanim spróbujesz je malować. Polecam skorzystać z pomocy stylisty brwi – który wykona ich pełną stylizację. Mam na myśli geometrię – czyli wyznaczenie poprawnego kształtu, depilację oraz koloryzację odpowiednim produktem. Tak przygotowane brwi zdecydowanie łatwiej będzie Ci malować, bo kształt zostanie wcześniej wyznaczony przez profesjonalistę. Również prostsze będzie utrzymanie ich właściwego kształtu oraz depilacja w domu. Będziesz wiedziała w których miejscach włoski wyrywać, bo będą one poza konturem.

 

Również u mnie możesz skorzystać z takiej profesjonalnej stylizacji brwi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat – czekam na Twoje pytania 🙂 ➡ STYLIZACJA BRWI

 

Kiedy kwestię depilacji masz już z głowy przejdź do wyboru odpowiednich narzędzi i produktów. Do malowania brwi polecam Ci zaopatrzyć się w skośny, cienki pędzelek. To właśnie takim pędzlem będzie Ci najłatwiej namalować idealny kształt brwi. Produktów do malowania jest wiele: cienie, pomady, woski, żele etc Musisz wybrać swój ulubiony, którym najlepiej będzie Ci się pracowało. Ja dzisiaj pokażę Ci moje ulubione produkty w akcji, czyli cienie oraz pomady 🙂

 

 

!! Zanim przejdziemy do malowania – kilka najważniejszych zasad:

⚫ Brew od spodu powinna być prostą linią i delikatnie unosić się ku górze. Słowem kluczowym jest tu: delikatnie. Jeżeli będzie unosić się zbyt mocno, Twoja twarz zyska groźny wyraz.

⚫Początek brwi (czyli od wewnętrznego kącika) powinien być jaśniejszy niż jej koniec.

⚫Górna granica brwi powinna być roztarta – wtedy będzie wyglądać naturalnie.

⚫ Załamanie łuku powinno być łagodne – nie ostre i wyrysowane.

⚫Końcówka brwi powinna być ostra.

⚫Brew powinna mieć koniec na podobnym poziomie co początek.

⚫Nie nakładaj zbyt dużej ilości produktów, wystarczy naprawdę niewiele.

 

 
Produkt i pędzel wybrany, działamy.

KROK 1. Nabierz niewielką ilość produktu na pędzel. Zacznij rysowanie brwi od jej dolnego konturu. Narysuj bardzo delikatnie prostą linię, która wyznaczy dolną granicę brwi.

KROK 2. Górna krawędź brwi jest równoległa do dolnej – nie zwęża się, lub zwęża się minimalnie. Nie może się rozszerzać. Zaznacz ją bardzo delikatnie – aż do miejsca w którym wcześniej wyznaczyłaś najwyższy punkt brwi.

KROK 3. Od tego miejsca brew zaczyna się zwężać i odbijać delikatnie w dół. Poprowadź delikatne linie w kierunku punktu zakończenia brwi. Musisz uważać aby łuk nie był zbyt kanciasty – powinien być łagodny.

 

 

KROK 4. Teraz zacznij wypełniać całą brew. Staraj się wykonywać delikatne, krótkie ruchy – jakbyś rysowała pojedyncze włoski. !Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego kształtu!

KROK 5. Wypełniaj brwi tak, aby ich początek był bardzo delikatny, a końcówka ciemniejsza. Chcesz uzyskać efekt cieniowania.

KROK 6. Pamiętaj o tym, że dolna krawędź brwi jest mocniejsza niż górna. Zbliżając się do górnej granicy, rysuj włoski jeszcze delikatniej.

 

Aby uzyskać efekt jeszcze bardziej rozmytej górnej granicy użyj szczoteczki takiej jak do tuszu do rzęs. Porządnie wyczesz nią górną krawędź brwi oraz ich początek. Pozostałe włoski zaczesz w kierunku zewnętrznego kącika i lekko do góry.

 

 

Zobacz na zdjęciu jak powinna wyglądać idealnie wyrysowana i wypełniona brew. Niezależnie od tego jakim produktem ją malujesz zasady będą takie same. Pamiętaj również aby nabierać na pędzelek naprawdę niewiele produktu szczególnie jeżeli używasz pomady.

I jeszcze jedna ważna uwaga. Brwi nie są identyczne. Nie poprawiaj ich sto razy aby były co do milimetra takie same. Drobne różnice dodadzą im uroku. Ale podkreślam – drobne ^^

 
Tak powinny prezentować się gotowe brwi jeżeli wszystko udało Ci się zrobić dobrze 😋

A teraz daj mi znać czy wszystko było dla Ciebie zrozumiałe i czy udało Ci się wykonać wszystkie kroki 🙂

 

Marta 💄

lub udostępnij

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Napisz do mnie