fbpx

Jak nakładać podkład aby stapiał się ze skórą i długo trzymał

Jak nakładać podkład

 

Połową sukcesu na drodze do idealnie wyglądającego fluidu na twarzy jest jego odpowiednia aplikacja.

Jak więc nakładać ten podkład?

Pisałam już o właściwej pielęgnacji skóry. Zakładam więc, że Twoja cera jest zadbana i przygotowana pod nałożenie podkładu.

 

Pierwszy krok to przygotowanie idealnego narzędzia do nakładania podkładu. Co więc wybrać? Pędzel? Gąbeczkę? A może zrobić to palcami? Wszystkie te rozwiązania mają swoje plusy i minusy .

Moim ulubionym narzędziem do nakładania podkładu są różnego rodzaju gąbeczki. Najpierw rozprowadzam fluid na twarzy – za pomocą pędzla lub palców, po czym wklepuję go właśnie przy ich użyciu. Jeżeli zdecydujesz się na pędzel – pamiętaj aby był on z syntetycznego włosia.

 

Drugim krokiem jest wybór idealnej bazy pod podkład.

Pisząc baza – mam na myśli nie tylko profesjonalne bazy pod makijaż ale także wszelkiego rodzaju kremy stosowane na dzień. Ja osobiście najbardziej lubię pod podkład nakładać lekki krem nawilżający, mimo że moja skóra ma tendencję to przetłuszczania się. Polecam i Tobie spróbować.

Ważne! Kremy nawilżające mają różne formuły. Pod makijaż wybierz lekki krem nawilżający, który nie jest tłusty. Zwróć uwagę na jego skład. Na pierwszym miejscu powinna być woda.

 

Jeżeli krem nawilżający się u Ciebie nie sprawdza, bo masz bardzo tłustą cerę, wypróbuj bazę matującą dedykowaną pod makijaż. Nie nakładaj jej jednak na całą twarz! Wklep ją dokładnie w miejsca które najbardziej się przetłuszczają.

 

!Bardzo ważna zasada: używamy możliwie jak najmniej produktu, dokładnie do rozprowadzamy, wklepujemy w twarz.

 

ZOBACZ TAKŻE: JAK DOBRAĆ ODCIEŃ PODKŁADU

jak nakładać podkład

 

A co jeśli masz widoczne, rozszerzone pory? Tutaj z pomocą przychodzą specjalne bazy wypełniające pory jak np. Too Faced pore fessional. Nie polecam codziennego ich używania, bo mogą one zapychać pory, jednak na większe okazje będą świetnym rozwiązaniem.

W tym przypadku również używamy jej tylko w miejscach, które tego potrzebują , w niewielkiej ilości i wklepujemy.

 

Baza pod makijaż jest już nałożona, czas przejść do samego podkładu.

Tak jak już wspominałam moim ulubionym sposobem nakładania jest wklepanie go gąbeczką. Wklepanie, nie rozsmarowanie – to istotne.

Jeżeli nałożysz podkład bezpośrednio na suchą gąbeczkę bardzo prawdopodobne, że wypije ona dużą ilość produktu. Dlatego lepiej jest nanieść go na twarz. W przypadku gdy masz wrażenie że Twoja gąbeczka nadal wypija dużo podkładu, możesz ją delikatnie zmoczyć. Kiedy będzie wilgotna – to nie powinno mieć miejsca.

Nakładaj podkład na kolejne partie twarzy i dokładnie wklepuj go gąbeczką. Jeżeli wybrałaś podkład zastygający musisz to robić dosyć szybko – jeżeli zastygnie, trudno będzie cokolwiek z nim zrobić. Nie zapomnij o nałożeniu fluidu pod brodą. Pomiń jednak okolicę pod oczami – to miejsce przeznaczone jest dla korektora pod oczy. O korektorach pod oczy będzie osobny post.

Pamiętaj aby nakładać możliwie jak najcieńszą warstwę podkładu – ale taką, aby dawała zamierzony efekt. Jeżeli potrzebujesz mocniejszego krycia możesz pokusić się o wklepanie nieco większej ilości podkładu – w miejscach które tego wymagają. Nigdy nie nakładaj podkładu grubo na całą twarz, aby zwiększyć jego krycie. Jeżeli musisz to robić, aby efekt Cię zadowalał, pomyśl o zmianie podkładu na taki o bardziej kryjących właściwościach. W tym artykule pisałam o tym czego podkład nie jest w stanie zrobić oraz o jego właściwościach ➡➡ WŁAŚCIWOŚCI PODKŁADU

Bardzo ważną kwestią jest obserwacja jak nasz podkład reaguje na bazę, którą pod niego nałożyłyśmy.

Są produkty, które po prostu się nie lubią i nie będą wyglądały razem dobrze. Jeżeli wybrany przez Ciebie podkład nie zachowuje się tak, jak tego oczekiwałaś, spróbuj najpierw zmienić to, co nałożyłaś pod niego. Użyj innego kremu, innej bazy.

ZOBACZ TAKŻE: PRZYGOTOWANIE SKÓRY DO MAKIJAŻU

jak nakładać podkład

 

Zakładam, że każdej z nas zależy na jak największej trwałości makijażu, dlatego teraz kilka słów o utrwaleniu.

Aby przedłużyć trwałość podkładu należy go przypudrować.

Dzięki temu będzie on także mniej brudził. Czego użyć w tym celu? Polecam wszelkiego rodzaju pudry transparentne – czyli takie, które są bezbarwne i nie zmieniają koloru wcześniej nałożonego fluidu. W zależności od tego jakiego wykończenia makijażu oczekujemy możemy wybrać puder rozświetlający, matujący etc. To czy będzie on sypki, czy w kamieniu zależy od Twoich upodobań. Oba rodzaje się tutaj sprawdzą.

Puder nakładamy dużym, puchatym pędzlem. Nabieramy na niego niewielka ilość pudru, strzepujemy nadmiar i wklepujemy! – ważne, nie rozcieramy a wklepujemy, miejsce przy miejscu.

Jeżeli nie lubisz pudru zamiast niego możesz użyć mgiełki utrwalającej. Zadziała ona podobnie, jednak nie uzyskasz pudrowego wykończenia.

Tak utrwalony podkład będzie trzymał się zdecydowanie dłużej 🙂

Podsumowując:

⚫najpierw odpowiednia pielęgnacja oraz baza pod makijaż

⚫podkład wklepujemy, nie rozcieramy

⚫używamy palców lub gąbeczki

⚫nakładamy niewielką ilość produktu

⚫podkład utrwalamy pudrem

 

Udało Wam się już znaleźć idealny podkład? A może potrzebujecie pomocy? Jeżeli tak, czekam na wasze wiadomości 🙂

Marta 💄

lub udostępnij

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Napisz do mnie