fbpx

Jak wybrać idealną paletę cieni

Dziś podpowiem Ci na co zwrócić uwagę przy wyborze palety cieni do makijażu

Jak wybrać taką, którą wykonamy pełny makijaż oka i nie będziemy potrzebować żadnych dodatkowych cieni. Jakie kolory wybrać aby nie zostały nietknięte przez kolejne miesiące.

Żeby wybrać odpowiednią paletę cieni musisz wiedzieć kilka rzeczy.

 

Po pierwsze – potrzebne Ci będą matowe cienie

Malowanie oka zaczynamy od jego odpowiedniego wycieniowania, nadania mu kształtu oraz skorygowania niedoskonałości (np. opadającej powieki). Do tego używamy cieni matowych.

Cienie błyszczące przydadzą się do wykończenia makijażu, nadania mu blasku, rozświetlenia.

 

Teraz przejdę do kolorów, bo to jedna z najbardziej istotnych kwestii przy wyborze palety cieni. Wiem, że największe emocje budzą palety bardzo kolorowe, jednak uwierz mi – nie potrzebujesz tych wszystkich kolorów :p

Po drugie– zimne czy ciepłe odcienie?

Jak pewnie wiesz – każdy kolor może być albo ciepły albo zimny. Powinnaś sięgać głównie po te odcienie cieni, które pasują do twojego typu urody.

 

Po trzecie – polub brązy (matowe)

Tak wiem, myślisz sobie – nuda. Ale uwierz mi, to dzięki nim powstaje większość najpiękniejszych makijaży ^^ Właśnie brązy przydadzą Ci się do cieniowania oka, nadawania mu kształtu. Powinny mieć one różną intensywność, to ułatwi Ci pracę. Od delikatnych jasnych brązów i beży, po ciemne brązy wpadające niemal w czerń.

Jeżeli jesteś osobą która nie jest jeszcze biegła w robieniu makijażu, będą one świetne aby wyćwiczyć rękę i pozwolą uniknąć Ci wpadek 🙂

A ja osobiście uważam, że każda kobieta powinna mieć choć jedną paletę cieni w brązach 😛

 

No dobra, a co z innymi kolorami?

Jeżeli chcesz zastąpić brąz innymi kolorami to najlepiej sięgać po te zgaszone. Są one bezpieczniejsza opcją. Czyste, wyraźne kolory mogą okazać się zbyt intensywne i będą wyglądać… dziwnie. I tutaj znów musisz pamiętać o stopniowaniu koloru – to klucz do idealnie rozmytej chmurki cienia. Wybierz paletę, która posiada cienie jaśniejsze i ciemniejsze w podobnej kolorystyce (lub kolory te w połączeniu wyglądają dobrze) Dzięki temu łatwiej będzie Ci poradzić sobie z blendowaniem.

Ja bardzo często wybieram w swoich makijażach brązy, ale równie chętnie sięgam po fiolety, zgaszone pomarańcze, róże czy zielenie.

 

Będzie Ci także potrzebny czarny cień.

To ważne – ja bardzo często z niego korzystam i gwarantuję Ci, że Ty również będziesz 🙂 jest on świetny do stopniowania intensywności makijażu. Używany w małej ilości, potrafi naprawdę pięknie podkreślić spojrzenie.

Wiesz już jakie matowe cienie są Ci potrzebne. Przejdźmy więc do błyszczących.

Potrzebne Ci one będą do nadania blasku Twojemu spojrzeniu. Przede wszystkim wybierz jasne, którymi rozświetlisz wewnętrzny kącik. Do nadania wyjątkowego charakteru Twojemu makeupowi możesz użyć kolorowych pigmentów, które są dziś tak bardzo popularne. Nic dziwnego – dają one świetne wykończenie 🙂 Pamiętaj jednak że nie służą do cieniowania oka ^^

 

Czy cienie które się osypują są złe?

Powiem szczerze, że najlepsze cienie jakich używam, moje ulubione – okrutnie się osypują. Są bardzo miękkie i trzeba z nich bardzo ostrożnie korzystać, jednak dzięki temu są świetnie napigmentowane i cudownie się blendują.

 

Cienie powinny być miękkie i dobrze napigmentowane. Mogą się osypywać, nie jest to wyznacznikiem jakości.

 

 

 

Przy wyborze palety warto zwrócić też uwagę na opakowanie. Sprawdź czy jest ono wystarczająco twarde i wytrzymałe, aby ochronić cienie gdy np. spakujesz paletę w podróż. Dla wielu Pań istotne jest to, czy paleta cieni ma lusterko. Dla mnie ważniejsze jest wykończenie opakowania. Czy jest ono łatwe do czyszczenia? To bardzo istotna kwestia. Cienie jak już wspomniałam osypują się i pylą. Osiadają na naszej palecie i od czasu do czasu wypada ją wyczyścić, bo zaczyna wyglądać nieestetycznie. Opakowania zrobione z porowatych materiałów zwyczajnie się nie sprawdzają. Najlepsze są te gładkie, łatwe do wytarcia.

Dla mnie bardzo istotna kwestią jest też waga i rozmiar palety

Im lżejsza tym oczywiście lepiej, ale jeżeli nie masz zamiaru jej nigdzie ze sobą zabierać, nie musisz się tym przejmować 🙂

Jeżeli nie znalazłaś palety cieni, która byłaby dla Ciebie idealna możesz ją sama skomponować. W wielu sklepach (np. inglot) dostępne są puste palety magnetyczne, które możesz wypełnić dowolnie wybranymi przez siebie cieniami. Moja pierwsza paleta powstała właśnie w ten sposób i do tej pory po nią sięgam 🙂

 

Marta 💄

lub udostępnij

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Napisz do mnie