fbpx

Jak wybrać kufer wizażysty? Porównanie różnych opcji

jak wybrać kufer wizażystyOstatnio stanęłam przed bardzo ważnym pytaniem

Jak wybrać kufer wizażysty?

A konkretnie w czym przewozić swoje kosmetyki na różnego rodzaju sesje i zlecenia poza studiem.

Dosyć często zdarza mi się pracować w terenie. Sesje zdjęciowe, nagrania, eventy, szkolenia. Na wszystkie te wydarzenia muszę dojechać ze wszystkimi swoimi kosmetykami, a często także sprzętem i produktami do stylizacji włosów. Do niedawna woziłam wszystkie kosmetyki w 2 torbach i jednej dużej, zwijanej kosmetyczce. Wcześniej nosiłam swoje kosmetyki w rozkładanym kufrze wizażysty. Oba te rozwiązania jednak mały więcej minusów niż plusów.
Więc jak wybrać kufer wizażysty? Kiedy większość czasu pracowałam w studio i rzadko musiałam dojeżdżać na zlecenia, sposób transportu kosmetyków nie był dla mnie aż tak istotny. Teraz, kiedy naprawdę dużo jeżdżę, problem ten zaczął mi naprawdę doskwierać.
Jak pewnie się domyślacie, kosmetyki sporo ważą 😛 Noszenie dosyć ciężkich toreb to nic przyjemnego. Szczególnie jeśli jest ich kilka i ledwo wystarcza Ci rąk żeby zamknąć samochód czy otworzyć sobie drzwi… Niestety, gdzieś te wszystkie przybory do makijażu trzeba zmieścić.
Jakiś miesiąc temu zaczęłam intensywnie rozglądać się za nowym kufrem wizażysty
Opcji było kilka. Mogłam postawić na dużą torbę, do której zmieściłabym wszystkie rzeczy, jednak jej ciężar z pewnością byłby ogromny, co trochę mnie przerażało. Kolejna opcja to powrót do kufra, jednak bardzo szybko odrzuciłam ten pomysł. Kufry niestety w większości są bardzo nieporęczne. Nie mieszczą wszystkich potrzebnych kosmetyków, trzeba nosić dodatkowe torby… W dodatku same w sobie są dosyć ciężkie. Kolejny mój pomysł padł na kufer na kółkach Zuca. Rozwiązanie wydawało mi się niemal idealne. Całkiem sporo miejsca na kosmetyki i kółka, dzięki którym nie trzeba już nic nosić. Jak się jednak okazało, był jeden spory minus tego rozwiązania. Cena. Tak się złożyło, że nie miałam akurat wolnego tysiąca złotych, dlatego z tego pomysłu także zrezygnowałam. Co więc mi pozostało?
Jak wybrać kufer wizażysty by był wygodny i służył nam jak najlepiej?
Ostatecznie zdecydowałam się na małą walizkę kabinową oraz w zestawie do niej kosmetyczkę, którą można umocować na walizce. Kosmetyki umieściłam w walizce w przezroczystych kosmetyczkach.
Dlaczego wybrałam takie rozwiązanie?
Po pierwsze – kółka. Brak konieczności dźwigania, a to było dla mnie bardzo istotne. Kolejna kwestia to pojemność. Do walizki zmieściły się wszystkie moje kosmetyki, oraz inne potrzebne sprzęty i przybory. Dodatkowo w razie zbyt małej ilości miejsca, mam jeszcze kuferek/kosmetyczkę, którą mogę przymocować do rączki. Dzięki temu rozwiązaniu mam wolne ręce, w każdej chwili mogę odstawić walizkę nie martwiąc się o jej zawartość. Dodatkowo walizka którą wybrałam jest zamykana na szyfr, dzięki czemu nie mam obawy, że coś z niej zgonie, kiedy zostawię ją na chwilę bez nadzoru. Kolejnym plusem jest cena. Za cały ten zestaw: walizka plus kosmetyczka kosztował mniej niż 300zł. Skorzystałam akurat z promocji w Wittchen 😛
.
jak wybrać kufer wizażysty
Postanowiłam zrobić małe porównanie opcji które rozważałam
Jakie kwestie były dla mnie najbardziej istotne? Co oceniałam?
.
Przede wszystkim wygoda użytkowania.
Czyli to, czy
-dany kufer jest dosyć lekki?
-ma kółka, czy trzeba go nosić?
-jest wystarczająco lekki?
-posiada wystarczającą ilość miejsca?
-organizacja miejsca w środku jest wygodna?
-jest on bezpieczny dla kosmetyków?
-cena jest atrakcyjna?
-łatwo utrzymać go w czystości?
-ma estetyczny wygląd?
-szybko się niszczy?
Klasyczny kufer 
PLUSY
-profesjonalny wygląd
-łatwy w czyszczeniu
-dosyć prosta organizacja kosmetyków
-w większości odporny na zniszczenia
-niska cena
MINUSY
-dosyć ciężki
-mało poręczny
-ograniczona ilość miejsca
-brak kółek, trzeba go nosić
Kufer kosmetyczny typu Zuca (na kółkach)
PLUSY
-ma kółka, nie trzeba go nosić
-prosta organizacja kosmetyków (kosmetyczki)
-dosyć pojemny
-profesjonalny wygląd
MINUSY
-największym minusem jak dla mnie jest wysoka cena
-nie wiem jak wygląda kwestia czyszczenia
-wygoda użytkowania (to taki znak zapytania, dlatego że w tych kufrach wszystkie kosmetyczki włożone są tak, że po otwarciu nie widać ich zawartości. Trzeba wypakować kosmetyczki żeby zobaczyć co zawierają)
Torba na kosmetyki
PLUSY
-niska cena
-pojemność można dostosować do potrzeb
-dosyć lekka “na pusto”
MINUSY
-mało wygodna organizacja kosmetyków
-trzeba ją nosić, nie posiada kółek
-mało odporna na zabrudzenia
-nie chroni kosmetyków
Walizka kabinowa
PLUSY
-ma kółka, nie trzeba jej nosić
-wygodna organizacja kosmetyków (kosmetyczki)
-dużo miejsca
-dobra cena
-lekka
-wydaje się dosyć solidna i liczę że nie zniszczy się zbyt szybko
MINUSY
-nie wiem jeszcze jak wygląda kwestia czyszczenia
.
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Tak rozkładają się plusy i minusy w tym zestawieniu wg mnie
Od razu chciałabym zaznaczyć, że nie używałam wszystkich powyżej wymienionych rozwiązań. Posiadałam i korzystałam z klasycznego kufra z rączką oraz torby na kosmetyki. Kufra Zuca nigdy nie miałam, jednak nieraz oglądałam go w akcji u moich koleżanek-wizażystek. Kiedyś rozważałam jego zakup, więc przyglądałam się mu dokładnie 😛 Walizka jest rozwiązaniem u mnie nowym, jeszcze nie do końca sprawdzonym. Jeśli w trakcie użytkowania pojawią mi się jakieś uwagi, będę na bieżąco aktualizować ten wpis 🙂
Jak wybrać kufer wizażysty? Jak widzicie sprawa nie jest taka prosta 😛
Ja w tej chwili jestem naprawdę zadowolona z mojego wyboru. Ma on dla mnie zdecydowanie najwięcej plusów, jednak może się okazać, że kiedyś znajdę coś lepszego.
A czy Wy macie swoje ulubione sposoby na organizację kosmetyków w terenie? W czym je przewozicie, by było wygodnie i bezpiecznie? No i najważniejsze, żeby kręgosłup na tym nie cierpiał 🙂
.

Marta 💄

lub udostępnij

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Napisz do mnie