fbpx

Konturowanie na mokro – jak się za to zabrać?

 

Konturowanie na mokro to technika w makijażu, która wydaje się większości kobiet bardzo zaawansowana. Nie musi tak jednak być. Wystarczy trzymać się kilku zasad 🙂

Czy wiesz jak wygląda owal?

Tak? To świetnie, połowa drogi do idealnego konturowania na mokro za Tobą 🙂

Przyjęte jest, że idealny kształt twarzy to właśnie owal. Taka buzia wydaje się najbardziej atrakcyjna. Konturując ją będziemy więc dążyć do tego aby uzyskać ten właśnie kształt.

 

Stań przed lustrem i wyobraź sobie owal na swojej twarzy

 

 

 

To bardzo ważny moment, ponieważ tutaj określamy, które miejsca będziemy przyciemniać a które rozjaśniać.

Produkty do konturowania na mokro składają się przeważnie z kilku kolorów ciemnych oraz jasnych. Ich intensywność dobierz do odcienia Twojej skóry.

 

Zdjęcie produktów do konturowania

 

Co przyciemniamy:

⚪wszystkie miejsca które wystają poza owal (najczęściej są to skronie, boki czoła, linia żuchwy, linia włosów, broda)

⚪wszystko to co chcemy schować, zmniejszyć, wyszczuplić (np. nos, szyję)

 

Co rozjaśniamy:

⚪miejsca które chcemy podkreślić (np. łuk kupidyna)

⚪okolice pod oczami

⚪miejsca które są wklęsłe i chcemy je wydobyć (np. bruzdy nosowe)

⚪części twarzy które chcemy optycznie powiększyć

 

  1. Produkty do konturowania na mokro nakładamy na nieprzypudrowany podkład.
  2. Nakładamy produkt na twarz i od razu go rozcieramy. Jeżeli będziemy z tym zwlekać, zastygnie i będzie go dużo ciężej rozblendować.

 

Teraz pokażę Ci jak krok po kroku możesz wykonać konturowanie na mokro samodzielnie.

 

Kształt twarzy

Wyznacz owal i nałóż ciemny odcień produktu do konturowania na miejsca które poza niego wystają. Tutaj śmiało możesz przyciemnić: brodę, żuchwę, skronie, czoło, etc.

!Pamiętaj także o linii włosów – skóra pod włosami przeważnie jest jaśniejsza, jej przyciemnienie optycznie zagęści włosy. Uważaj jednak aby nie ubrudzić włosów 🙂

 

 

 

Policzki

Teraz będziemy konturować policzek. Aby zrobić to prawidłowo musisz najpierw wyznaczyć linię po jakiej będzie przebiegało konturowanie. Poprowadź ją od górnej krawędzi ucha w kierunku kącika ust. Powinna ona kończyć się mniej więcej na wysokości nosa. Nie ciągnij jej dalej! Wtedy Twój policzek znacznie się obniży i nie będzie wyglądał korzystnie.

 

 

Powyższy sposób konturowania policzków jest dosyć uogólniony. Jeżeli chciałabyś dzięki temu konturowaniu wyszczuplić twarz, lub wręcz odwrotnie – poszerzyć ją optycznie – przeczytaj porady dla zaawansowanych 🙂

 

Dla zaawansowanych:

Wszystkie linie poziome poszerzą oraz skrócą twarz, pionowe ją wyszczuplą i wydłużą.

 

 

 

Opcja pierwsza: chcesz poszerzyć/skrócić zbyt szczupłą/długą twarz.

Rysujemy linię odrobinę bardziej poziomo niż w przypadku standardowego konturowania policzka. Zacznij jej rysowanie odrobinę niżej w 2/3 wysokości ucha oraz zakończ ją odrobinę wyżej (pamiętaj, że powinna kończyć się na wysokości okolic podstawy nosa).

Opcja druga: chcesz wydłużyć/wyszczuplić okrągłą twarz.

Linia konturowania policzków powinna przebiegać bardziej pionowo. Zacznij ją rysować odrobinę ponad górną krawędzią ucha i rysuj skośnie w dół. Pamiętaj aby kończyła się ona na poziomie nasady nosa – nie niżej.

 

Konturowanie nosa

Grzbiet nosa pozostawiamy jaśniejszy lub dodatkowo rozjaśniamy. Przyciemniamy jego boki aby go wyszczuplić oraz koniuszek, gdy zależy nam na jego skróceniu. Jeżeli masz na nosie garbek i chcesz go zmniejszyć, jego także należy przyciemnić.

 

 

Okolica pod oczami

Miejsce pod oczami rozjaśniamy. Możemy to zrobić przy użyciu produktu do konturowania lub jasnego korektora pod oczy. Nakładamy go w kształcie trójkąta, pokazuję to na zdjęciu niżej.

 

 

Tutaj znów – jeśli chcemy wydłużyć i wyszczuplić twarz, wydłużamy ramię trójkąta, które biegnie wzdłuż nosa. Jeśli chcemy twarz poszerzyć ramię to skracamy a wydłużamy to pod okiem.

 

Czoło

Przyciemniamy linię włosów oraz te części czoła które wystają poza owal. Rozjaśniamy jego środek (jeżeli masz wystające czoło, pomiń ten krok)

 

Podobnie jak wcześniej możemy nałożyć plamę koloru bardziej poziomo aby czoło poszerzyć/obniżyć, lub pionowo, aby je zwęzić i wydłużyć.

 

Broda

Nakładamy jasną plamę produktu tuż pod ustami a jej kształt (poziomy lub pionowy) zależy od tego czy chcemy brodę wydłużyć czy skrócić. (wg zasady że linie pionowe wydłużają, poziome skracają) Jeżeli broda jest długa i wystaje poza owal, to wystające miejsce przyciemniamy.

 

Aby usta wydawały się pełniejsze możesz również wykonturować łuk kupidyna. Jeżeli masz na twarzy głębokie bruzdy – wypełnij je jasnym kolorem. Optycznie staną się one płytsze 🙂

 

 

 

Teraz możesz przypudrować makijaż 🙂

 

Daj znać jak Ci poszło. Czy coś jeszcze jest dla Ciebie niejasne w tej kwestii? Jeżeli tak – śmiało napisz. Postaram się pomóc 🙂

 

Marta 💄

lub udostępnij

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Napisz do mnie