fbpx

Przygotowanie skóry do makijażu czyli odpowiednia pielęgnacja

 

Aby makijaż trzymał się jak najdłużej a skóra wyglądała świeżo i promiennie należy o nią odpowiednio zadbać. Czasami nakładamy kolejne warstwy podkładu i korektora aby zakryć niedoskonałości, cienie pod oczami. Niestety nawet jeżeli użyjemy najlepszych kosmetyków efekt nie będzie zadowalający, jeżeli wcześniej nie przygotujemy cery. Dlatego tak ważna jest odpowiednia i regularna pielęgnacja.

W dużym skrócie o codziennej pielęgnacji
Pierwszym krokiem do idealnej skóry jest jej oczyszczanie.

Zawsze dokładnie zmywaj makijaż. To bardzo ważne, aby skóra miała czas by odpocząć. Do demakijażu przeważnie używamy płynów micelarnych, mleczek. Wiem, że wiele z nas pomija mycie twarzy wodą, jednak jeżeli masz cerę tłustą lub mieszaną zdecydowanie polecam to zrobić. Dla cer wrażliwych idealna będzie woda termalna, lub przegotowana.

Po wykonaniu demakijażu użyj toniku.

Ten kosmetyk przywraca skórze właściwie pH. Następnie możesz nałożyć odpowiedni dla Twojej skóry krem, a jeżeli masz więcej niż 25 lat także krem pod oczy. Wiem, że często jeszcze o tym nie myślimy, jednak w przyszłości same sobie podziękujemy 🙂

A co z pielęgnacją w ciągu dnia?

Wybierając krem na dzień powinnaś pamiętać przede wszystkim o tym aby miał on filtr uv (przynajmniej 20). Nie zapominaj również o nawilżeniu skóry. To dzięki temu nasza cera będzie promienna i świeża. Cera tłusta także potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Równie ważnym krokiem jest złuszczanie. Pamiętaj o robieniu peelingów raz – dwa razy w tygodniu.

 

To o czym napisałam to zupełna podstawa do tego aby nasza cera na co dzień wyglądała promiennie. Jeżeli masz cerę problematyczną musisz z pewnością włożyć więcej wysiłku w jej pielęgnację. Będę rozwijać temat w kolejnych postach.

 

Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące pielęgnacji – to odpowiedni moment aby je zadać 🙂 

Jak się przygotować do wizyty u wizażysty

Im wcześniej zaczniesz prawidłowo pielęgnować swoją cerę tym lepiej będzie ona wyglądała w dniu imprezy/ślubu. Jeżeli masz problemy z cerą wykonaj oczyszczanie u kosmetyczki (jednak nie mniej niż na miesiąc przed planowaną datą imprezy). Pamiętaj również o ustach. Regularnie je nawilżaj oraz rób delikatne peelingi aby nie były suche i popękane. Nie opalaj się bezpośrednio przed planowaną wizytą u wizażysty! Jest to bardzo ważne ponieważ opalona, przesuszona skóra nie przyjmuje kosmetyków. Jeżeli chcesz się opalić przed imprezą to pamiętaj, aby zakończyć opalanie odpowiednio wcześniej. Używaj także kremów z filtrami oraz odpowiednio nawilżaj skórę, aby nie doprowadzić do jej odwodnienia.

Tydzień wcześniej – wykonaj peeling oraz zacznij codziennie używać kremu nawilżającego. Maseczka nawilżająca to również dobry pomysł.

Kilka dni wcześniej – pamiętaj o depilacji. Koniecznie zrób regulację brwi oraz wydepiluj wąsik. Makijaż podkreśla włoski, chcąc tego uniknąć trzeba pamiętać o pozbyciu się nadmiernego owłosienia z twarzy.

Dzień wcześniej – wykonaj delikatny peeling alby dokładnie złuszczyć martwy naskórek. Następnie nałóż krem głęboko nawilżający. Jeżeli Twoja skóra jest wysuszona postaw na maseczkę nawilżającą.

W dniu wykonania makijażu – nie maluj się. Jeżeli musisz to zrobić to zmyj makijaż najszybciej jak to tylko możliwe, aby skóra jak najdłużej pozostała czysta. W przypadku szybkiego zmywania i nakładania nowego makijażu skóra może ulec podrażnieniu, źle przyjąć nakładane kosmetyki, co znacznie obniży trwałość makijażu. Tego chcemy uniknąć.

Przychodząc do wizażysty warto mieć ze sobą zdjęcie inspiracji makijażowych. To pozwoli mu określić co Ci się podoba i wykonać makijaż zgodnie z Twoimi oczekiwaniami 🙂

 

Marta 💄

lub udostępnij

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Napisz do mnie